Sıkça Sorulan Sorular

  Gaboras Nedir?

  Gaboras.com.tr tüm Türkiye'deki gayrimenkullerinizi harita üzerinden tespit ederek konut, arsa ve işyeri segmentine göre ortalama metrekare fiyatlarını, kira geri dönüş sürelerini, fiyat artış ve azalışlarını, uzman görüşünü kullanıcılar sunan akıllı emlak sitesidir. Uzmanlar tarafından akıllandırılan veriler ile gayrimenkul sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üreten Gaboras.com.tr kullanıcılarına veri yorumlama ve sektör tecrübesini sunmaktadır.

  Gaboras.com.tr Üzerinden İlan Yayınlayabilir Miyim?

  Hayır. Gayrimenkullerinizi portföyünüze ekleyerek Gaboras.com.tr sistemleri üzerinden kontrolünü sağlayabilirsiniz ancak henüz ilan olarak yayınlayamazsınız.

  Gaboras.com.tr Üzerinden Gayrimenkul Arama Nasıl Yapabilirim?

  Adres arayarak, haritadan seçerek, elinizde bulunan tapu bilgilerini girerek veya bu özelliği destekleyen cihazlarınızla bulunduğunuz konumu tespit ederek sorgulama yapabilirsiniz. Adresten aramak için sorgulamak istediğiniz adresi girmeniz yeterlidir. İl ilçe mahalle ve sokak bilgisi ile bilgi talep ettiğiniz alana hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Harita üzerinde imleci hareket ettirerek veya sorgulamak istediğiniz alanın üstüne tıklayarak o alandaki erişilebilir bilgileri otomatik olarak görüntüleyebilirsiniz.

  Önerilen Danışmanlar Listesi Nedir?

  Önerilen Danışmanlar listesi Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta Ar-ge ekibi tarafından geliştirilen algoritmalarla uyumluluk gösteren sektör temsilcilerini bağımsız ve tarafsız bir şekilde listelemektedir. Önerilen Danışmanlar listesinde yer alabilmeniz için çalıştığınız lokasyon, özelleştiğiniz alan , özelleştiğiniz segment (konut/işyeri/arsa) ve tecrübe çarpanı açısından yeterli puan almanız gerekmektedir. Listeleme, önerilen danışmanların rastgele sıralanması ile oluşturulmaktadır. İlk sırada yer alan kişinin en iyi/en çok önerilen danışman gibi bir anlam taşımamaktadır.

  "Günlük Sorgu Limitiniz Doldu" Uyarısı Alıyorum

  Gaboras.com.tr adresine üye olmayan kullanıcıların programı kullanma limitleri sınırlandırılmıştır. Ücretsiz üyelik işlemlerinizi tamamlayarak sorgu limiti sınırınızı kaldırabilirsiniz. Üye girişi yapmanıza rağmen böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız info@Gaboras.com.tr veya 0850 532 9 888 numaralı telefon üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  İzahname Nedir?

  İzahname, Gaboras.com.tr adresinde yer alan dataları tek parsel üzerinde değerlendirerek dakikalar içerisinde raporlama ve sunum hazırlama imkanı sunmaktadır.

  İzahname, GABORAS üzerinden örnek formatını görebilirsiniz. Sorguladığınız lokasyon ile ilgili gayrımenkule yönelik tüm kararlarınızı destekleyebilecek erişilebilen tüm bilgileri rapor halinde sunan, PDF formatında e-mail olarak iletilen bir raporlama hizmetidir. Kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

  İzahname Raporu Gelmedi

  İzahname raporları ortalama 10 dakika içerisinde SMS ve E-posta aracılığıyla tarafınıza ulaştırılır. Bu bilgilerde hata olma ihtimalini de göz önünde bulundurarak profilinizden İzahname Raporlarım bölümünü kontrol etmelisiniz. Eğer tüm bunlara rağmen sorununuz devam ediyorsa lütfen bizlere 0850 532 9 888 numaralı telefondan veya info@Gaboras.com.tr adresi üzerinden ulaşınız.

  Önceden Aldığım İzahname Sunum ve Raporlarımı Nereden Görebilirim?

  Ekranın sağ üst bölümünde bulunan menüye tıkladığınızda bugüne kadar satın aldığınız tüm İzahname raporlarınızı, sunumlarınızı, üyelik işlemlerinizi ve profilinize dair kişisel bilgilerinizi görebilirsiniz.

  Yatırım Nereye Nedir?

  Yatırım Nereye butonu Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta AR-GE çalışmaları kapsamında geliştirilen yeni nesil bir yatırım aracıdır. Bütçeniz doğrultusunda yatırım yapmak istediğiniz bölgeyi ve gayrimenkul türünü seçerek potansiyel yatırım alanlarını sizlere sunmaktadır. Tüm Türkiye üzerindeki dataları tarayan yapay zeka robotları ile yeni fikirler edinebilirsiniz.

  Beni Bul Özelliği Çalışmıyor

  ‘Beni Bul’ özelliğini kullanabilmeniz içn cihazınızın GPS ayarlarının açık olması gerekmektedir. Aksi bir durum yaşıyorsanız info@Gaboras.com.tr adresinden ya da 0850 532 9 888 telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

  GABORAS verileri güvenilir mi? Veri kaynaklarınız nedir?

  Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta faaliyetlerini sürdüren AR-GE ekibi tarafından istatistik disiplininden yararlanılarak datalar akıllandırma, yorumlama ve anlamlandırma süreçlerinden geçirmektedir. Piyasa verilerinin toplanması ve işlenmesi sonucu ortaya çıkan sonuçlar neticesinde veri miktarındaki artış güvenilirlik seviyesinin artışı ile doğru orantılıdır. Verinin güvenilirliği, bilgi sorgulanan bölgedeki erişilebilir data yoğunluğu ile doğru orantılıdır.

  Ada ve Parsel Sorgulaması Yapamıyorum

  Gaboras.com.tr, TKGM sistemi ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Herhangi bir sebepten dolayı TKGM sistemlerinden hizmet alınamaması durumunda ada ve parsel bazlı aramalarınızı gerçekleştirmekte sorunlar yaşanabilir. Ayrıca ova/nehir /deniz gibi kadastral bilgisi olmayan bir yer seçilmiş olmadığından emin olmanız için bilgilerinizi tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

  Tümünü göster
  {{'parcelNotFound' | translate}} {{fullCadastro}} {{'clickToShowUnitInformation' | translate}} Kısa Bir Süre İçin Ada-Parsel Bilgisi Sağlanamamaktadır.